KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154062
nr 1515 4062
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 36x40 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 januari 2023
kl 19:56:12
12/1 23:16:26
Osvald Rasmussen
Läs mer om Osvald Rasmussen